Przepis na długowieczność według Michała Tombaka

Michał Tombak zasłynął dzięki swoim poradnikom dotyczącym zdrowia i długowieczności. Jego książki, takie jak „Uleczyć nieuleczalne”, czy „Droga do zdrowia” są chętnie czytane przez osoby, które szukają naturalnych sposobów na zachowania świetnego samopoczucia, nawet w podeszłym wieku. Język i treść, jakimi są napisane, sprawiają że trafiają z łatwością do każdego odbiorcy, stając się przyjemną i łatwą lekturą, z której można wynieść wiele rad.

Ich autor na co dzień jest nauczycielem chemii i biologii w szkole średniej. Urodził się 4 września 1953 roku w Karagardzie, a w Kałudze skończył Państwowy Instytut Pedagogiczny. Na swojej naukowej drodze uzyskał tytuł doktora habilitowanego oraz profesora od Najwyższej Między Akademickiej Komisji Atestacyjnej. Dzięki swojemu wykształceniu i doświadczeniu, wolne chwile spędza na tworzenie poradników, które cieszą się popularnością wśród osób z różnych kategorii wiekowych.

W zgodzie z naturą czyli z sobą

W swoich książkach, takich jak „Czy można żyć 150 lat”, przekonuje do zdrowego trybu życia. Zachęca do dobrej i zracjonalizowanej diety, aby nie zatruwać siebie od środka „śmieciowym” jedzeniem a dodawać sobie dzięki niemu siły i energii. Michał Tombak daje wskazówki na to, jak żyć w zgodzie z naturą. Przestrzega przed obecnymi trendami „dbania o siebie” poprzez operacje plastyczne czy inne odmładzające zabiegi. Słuchanie swojego zegara biologicznego i unikanie używek czy niezdrowego trybu, może według niego wydłużyć długość życia. Autor nie daje tutaj konkretnej odpowiedzi na pytanie „Czy można żyć 150 lat?”, ale dostarcza szereg wskazówek, które można wykorzystać, aby żyć w zgodzie z naturą i przede wszystkim w zgodzie z sobą.

Naturalne sposoby na chorobę

W pozycjach takich jak „Uleczyć nieuleczalne”, Michał Tombak porusza liczne tematy, takie jak:

– walka z osteoporozą; jak wygrać z nią naturalnymi sposobami

– co poradzić na bolący kręgosłup

– jak zapobiec nowotworom lub doprowadzić do ich cofnięcia się

Ponadto stworzył też kompendium najlepszych przepisów znanych od pokoleń, które ułatwią utrzymanie dobrego zdrowia i smukłej sylwetki. Jest to niewątpliwa pomoc dla osób, ceniących sobie leczenie naturalnymi środkami i chcących prowadzić dobry tryb życia. Autor obala też mity „cudownych diet” i przestrzega przed skutkami nadmiernego stresu. Dzięki jego książkom, czytelnik ma szansę nauczyć się, jak obserwować swoje ciało, aby zapobiegać różnym dolegliwościom już na samym początku. Michał Tombak proponuje leczenie nie tylko lekami Zachodu, pokazuje też możliwości medycyny Wschodu, opartej na tysiącletniej tradycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *