Nick Vujicic – mówca motywacyjny

Nick Vujicic (właściwie Nicholas James Vujicic) ur. się 4 grudnia 1982 roku w Melbourne.Jest najstarszym synem pastora i pielęgniarki. Urodził się z rzadką chorobą zwaną zespołem tetra-amelia. Choroba ta sprawiła, że Nick nie ma obu rąk ani nóg jedynie jedną zdeformowaną stopę z dwoma palcami. Nicholas był jedynym niepełnosprawnym dieckiem, który uczęszczał do szkoły z pełnosprawnymi dziećmi. W wieku szkolnym był wyśmiewany przez rówieśników, przez co miał depresję i myśli samobójcze. Po próbie samobójczej zrozumiał, że należy motywować ludzi do działania i sam zaczął intensywnie pracować nad sobą, dzięki czemu mógł wykonywać codzienne różnorodne czynności. W wieku 17 lat założył organizację „Life Without Limbs” („Życie bez kończyn”). W 2005 roku został nominowany do nagrody „Młody Australijczyk Roku”. Od 2010 roku został autorem książek, które uczą, jak pokonywać bariery. Nicholas jest jednym z największych motywatorów, a w swoich książkach udowadnia, że ograniczenia istnieją tylko i wyłącznie w naszej głowie. Nick jest autorem między innymi następujących książek:

– Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń – jest powieść o własnej sile, pasji oraz energii, która pomaga pokonywać wszelkie trudności i słabości. Książka ta ukazuje nam, jak żyć pełnią życia pomimo przeszkód.

– Nie daj się gnębić! Jak bronić się przed poniżaniem, zastraszaniem, dręczeniem i innymi formami przemocy rówieśniczej – książka ta uczy, jak bronić się przed przemocą rówieśniczą. Poradnik ten uczy jak kontrolować swoje emocje, zbudować własny system wartości. Nick uczy nas, abyśmy pomagali innym zastraszanym osobom.

 

– Bez granic – jest zbiorem pięćdziesięciu rozważań, w których dzieli się najcenniejszymi odkryciami i wskazówkami. W książce tej znajdziemy podpowiedź, jak z odwagą i determinacją należy pokonywać życiowe przeszkody.

– Miłość bez granic – jest to książka poświęcona historii poznania Nicka z Kanae. Jest to powieść o zakochaniu, narzeczeństwie, pierwszych wspólnych latach spędzonych w związku małżeńskim oraz doświadczenia rodzicielskie. Miłość bez granic ukazuje nam, że prawdziwa miłość pokona wszelkie przeszkody stojące na naszej drodze.

– Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu – jest opowieścią o człowieku, który czerpie z życia jak najwięcej. Jest budującym i motywacyjnym poradnikiem. Książka ta uczy nas, jak zmieniać pragnienia w czyny pomimo osobistych kryzysów życiowych.

– Ewangelia bez granic- książka, której zadaniem jest ukazanie nam jak właściwie możemy dobrać ewangelizację odpowiednią dla naszej osobowości i sytuacji życiowej. Uczy nas, że każdy chrześcijanin powinien dzielić się swoją wiarą z innymi ludźmi tak, aby mogli pokochać i uwierzyć w Jezusa Chrystusa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *